Život teče u laganom ritmu - tamburaška večer PDF Ispis E-mail
Srijeda, 03 Prosinac 2014 10:36

Posljednju subotu u rujnu dvorcem obitelji Erdödy u Kerestincu odzvanjali su zvuci tambura. Tamburaški sastavi i orkestri svetonedeljskih kulturno – umjetničkih udruga ponovno su pokazali sve svoje umijeće i znanje.

Bilo je tu tamburaških šansona, starogradskih pjesama i folklornih motiva. Tamburaši KUD-a Strmec proveli su glazbom brojne posjetitelje diljem Europe. Izveli su Irsku tradicionalnu pjesmu Irski osmijeh te Valcer broj 1, profesora Miroslava Hriberskog. Na klarinetu im se u izvedbi makedonske tradicionalne pjesme Eleno Kerko pridružio mladi Dorian Milinković. Uz njih je bio još u izvedbi dviju slovenskih narodnih pjesama.

Posjetitelji su imali rijetku priliku na jednom mjestu čuti što kulturno - umjetničke udruge u Svetoj Nedelji marljivo uče i na čemu cijelu godinu rade. ˝Život teče u laganom ritmu... tamburaši to najbolje prate˝ - geslo je ove tamburaške večeri, koje su svetonedeljski talenti u potpunosti ispunili te opravdali očekivanja i organizatora i publike.