Svjetlost svete Lucije 2012. PDF Ispis E-mail
Nedjelja, 16 Prosinac 2012 14:58

Svjetlost svete Lucije, tradicionalna strmečka manifestacija, održana je po 4. puta u nedjelju 9. prosinca 2012. godine. Program je započeo okupljanjem KUD-a "Strmec" i svih posjetitelja oko velikog bora ispred doma koji su okitili članovi DVD-a Strmec. Uz svijetlost svijeća i pjesmu, članovi KUD-a krenuli su u dvoranu. U kulturno umjetničkom djelu večeri predstavile su se sve sekcije KUD-a. Najprije su se predstavili najmlađi članovi, FA „Vrapčeki“ koji su izveli splet dječjih pjesma i plesova „Mali bratec Ivo“. Stariji članovi izveli su dvije koreografije: „Grojzdek vjesi“, pjesme i plesovi svetonedeljskog kraja i koreografiju „Kriči kriči tiček“, prigorske pjesme i plesovi. Obje koreografije za scenu je pripremio i uvježbao, voditej KUD-a, prof. Miroslav Hriberski. Igrokaz glumačke sekcije "Družina" ponovno je nasmijao i oduševio sve prisutne. Na kraju se predstavio Revijski orkestra društva, koji je u polusatnom programu oduševio sve prisutne. Pod vodstvom prof. Hriberskog orkestar je izveo desetak pjesama (Lepa roža, Na te mislim, Kad misec zablista, A što ćemo ljubav kriti, Mađarski čardaš, Prijatelji stari gdje ste . . .).

Nakon koncerta, nastavilo se druženje uz hranu i piće koje su za tu prigodu pripremili članovi LD "Jastreb" i ŠRD "Štuka" i podružnica umirovljenika Strmec. Zahvaljujemo svim udrugama koje su sudjelovale u ovoj hvalevrijednoj manifestaciji: MO Strmec, Podružnici umirovljenika Strmec, DVD-u Strmec, ŠRD "Štuka", NK "Savi", LD "Jastreb" kao i gradonačelniku Dragi Prahinu.