Sveti Nikola u Strmcu 2012. Ispis
Srijeda, 12 Prosinac 2012 08:33

Sveti Nikola biskup zaštitnik je djece, pomoraca, djevojaka, siromaha, studenata, farmaceuta, pekara, ribara, zatvorenika, trgovaca, putnika, otoka Sicilije, pariškog sveučilišta i mnogih gradova širom svijeta. Na Svetog Nikolu u četvrtak, 6. prosinca, članovi i članice Kulturno – umjetničog društva „Strmec“ prisustvovali su Svetoj misi, u kapelici Srca Isusova, u povodu blagdana zaštitnika svog mjesta.

Već tradiconalno KUD „Strmec“ pjesmom uveličavaju misno slavlje. Misu je predvodio župnik svetonedeljske župe Presvetog Trojstva, mr. Marijan Kušenić. U svojoj propovijedi osvrnuo se na život biskupa Nikole, na njegovo širenje dobrote i ljubavi. Sveti Nikola pomagao je nevoljnima i širio vjeru. Vlč. Kušenić je da u posebno je naglasio da u Godini vjere svi moramo širiti i čuvati našu vjeru po uzoru na sveca, zaštitnika Strmca. Sveti Nikola će se nastaviti slaviti i sljedećih godina u njegovom Strmcu uz svesrdnu potporu društva iz Strmca.