STRMEČKA JESEN 2009. PDF Ispis E-mail
Subota, 22 Kolovoz 2009 18:57
I osmu godinu zaredom pjesma o najdražem nam Strmcu otvorila je smotru folklora naziva Strmečka jesen. Najavu i posljednji poziv Strmčanima da dođu pogledati izvedbe vrhunskog folklore izvelo je Kuburaško društvo ˝Gromovnik˝ iz Sv. Nedelje. Za razliku od prijašnjih izdanja, u protekle dvije godine smo se odlučili za mali pomak u koncepciji. Naime, umjesto programa koji bi predstavio 10-ak društava, a na temelju iskustva koje je govorilo kako su posjetitelji skloniji kraćem programu, ove je godine odlučeno da će na Strmečkoj jeseni nastupiti manji broj  izvođača vrhunske kvalitete i posebno zanimljivog programa. Svaki od njih ponudio je, u subotu 22. kolovoza, okupljenima 15-ak minuta programa koji je plijenio pozornost izvornošću i kvalitetom izvedbe. Tako su se Strmčanima i njihovim gostima predstavili HSPD dr. Antun Radić iz Okića, članovi KUD-a ˝Bratinečko srce˝ iz Bratine, DIF ˝Koprivnički Ivanec˝ iz Koprivničkog ivanca,KUD ˝Obreška˝ iz Obreške te KUD ˝Brest˝ iz Brestače. Posebno i ugodno iznenađenje je bio brass ansambl Oktava iz Jastrebarskog koji je pokazao i neku drugu vrstu glazbe u kojoj su Strmčani imali priliku uživati. I ove godine Strmečka jesen održana je pod pokroviteljstvom Poglavarstva grada Svete Nedelje, Zagrebačke županije, Turističke zajednice Svete Nedelje te Udruge KUD-ova grada Sv. Nedelja, a KUD ˝Strmec˝se posebno zahvaljuje strmečkim vatrogascima, kojima čestitamo na 20 godina uspješnog rada te čuvanja Strmca, koji su i ove godine svojim doprinosom aktivno pomogli uspješnom održavanju ove manifestacije.