S pjesmom naokolo PDF Ispis E-mail
Ponedjeljak, 16 Prosinac 2013 21:46

„S plesom naokolo“ naziv je folklornih susreta FMS Lintvar iz Gorice pri Slivnici u susjednoj nam Sloveniji na kojem su 30.11.2013. sudjelovali naši i naši članovi. Uz bogatu kulturnu tradiciju svoje zemlje, posjetioci su imali priliku vidjeti i čuti i dio hrvatske baštine. U prepunoj dvorani Kulturnog doma predstavili smo im se pjesmama i plesovima iz svetonedeljskog kraja pod nazivom „Tri koraka sim, tri koraka tam“, a posebno oduševljenje pokazali su nakon našeg drugog nastupa, gdje su članice u živopisnim nošnjama iz okolice Splita izvele stari ples.

U druženju nakon koncerta ponovo se pokazalo da tamo gdje zavlada glazba nema granica, domaćini su izvodili pjesme iz Hrvatske, a naš voditelj profesor Hriberski slovenske pjesme. Rastali smo se uz poziv domaćina da se ponovno vidimo dogodine.