Izvorno u Bjelovaru 2012. PDF Ispis E-mail
Utorak, 30 Listopad 2012 07:52

U subotu 20. listopada, u bjelovarskom Domu kulture održana je manifestacija „Izvorno u Bjelovaru“. U organizaciji „Tradicijskog kulturnog centra“ iz Bjelovara, a pod pokroviteljstvom „Zajednice udruga u kulturi Grada Bjelovara“, kulturno – umjetnička priredba održana je treću godinu za redom.

Manifestacija je okupila tri kulturno – umjetnička društva, domaćine, KUD „Bjelovar“, KUD „Seljačka sloga“ iz Preloga i KUD „Strmec“. Svako društvo predstavilo se dvijema koreografijama kojima su prikazali izvorne pjesme i plesove svoga kraja.

U prvom nastupu KUD „Strmec“ izveo je koreografiju „Tri koraka sim, tri koraka tam“, pjesme i plesovi svetonedeljskog kraja, dok se u drugom nastupu prisutnima predstavio muzički sastav KUD –a. Oba nastupa za scenu je pripremio prof. Miroslav Hriberski, voditelj društva.