Domjanićevim rodnim krajem PDF Ispis E-mail
Subota, 13 Listopad 2012 09:47

I ove godine KUD „Dragutin Domjanić“, Adamovec, organizirao je manifestaciju „Domjanićeve noći“, 6. i 7. listopada 2012. godine, povodom 137. godišnjice rođenja Dragutina Domjanića. U programu manifestacije uvrštena je i smotra folklora „Domjanićevim rodnim krajem“ na kojoj je sudjelovalo 15-ak KUD-ova iz cijele Hrvatske.

Drugu godinu za redom, 7. listopada, na manifestaciji, se predstavilo Kulturno – umjetničko društvo „Strmec“. Koreografijom „Grojzdek vejsi“, koju je za scenu pripremio voditelj KUD-a prof. M. Hriberski, oduševili su brojne posjetitelje. Publiku su posebno oduševili članovi odjeveni u prigodnu radnu odjeću vezanu uz branje goržđa. Svojom spontanošću i kreativnošću zaslužili su gromoglasni pljesak.