Dani Grada Slunja PDF Ispis E-mail
Nedjelja, 02 Kolovoz 2009 18:57

U nedjelju, 2. kolovoza KUD  ˝Strmec˝ je sudjelovao  na ''Danima grada Slunja 2009.'' Kao i proteklih godina pa tako i ove na izložbenom korzu su predstavljeni običaji i bogatstva Hrvatske gdje je smo i mi imali priliku pokazati svoje najbolje proizvode, plesove, pjesme.... Privukli smo mnogo posjetitelja koji su uživali u pjesmi , plesovima i običajima Svetonedeljskog kraja. ''Izložbeni korzo'' otvoren je gromoglasnim pucanjem iz topa i kubura koje je izvelo Kuburaško društvo Gromovnik iz Sv. Nedelje. Potom je slijedio nastup Limenog puhačkog orkestra Slunj, a nakon njih nastupile su slunjske mažoretkinje. Potom su uslijedili vrlo uspješni nastupi KUD-ova. Uz naše društvo također su nastupali i: domaćin KUD „Korana“ ( Slunj ) , HKUD „Sv. Ivan Krstitelj“ ( Ružići ) , KUD „Dukati“  ( Svinjarevac ) , KUD „Škabrnja“ iz Škabrnje, KUD „Hasan Mujezinović“ iz Cazina, KUD „Sv. Duh“ iz Hrvatskog Blagaja i Pavlovca, Udruženje Đerđef ( Cazina ) , KUD „Graničar“  ( Cvitović ), KUD „Lađevčani“ ( Lađevac ).